ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը հանդիպել է ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը մայիսի 31-ին Ազգային ժողովում հանդիպել է Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ:   Քննարկվել է Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացը:   Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային եւ միջազգային զարգացումների շուրջ: ...
31.05.2024
Հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվել է «ՀՀ 2023 թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունը
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությանը 2023 թվականին պետական բյուջեից հատկացվել է 25.3 մլրդ դրամ, որի փաստացի կատարողականը կազմել է 22 մլրդ դրամ կամ 87 տոկոս: Այս մասին ասել է կառույցի ղեկավար Մխիթար Հայրապետյանը: ԱԺ տնտեսական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտակա...
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Շվեյցարիայի դեսպանին
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը մայիսի 31-ին ընդունել է մեր երկրում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լուկաս Ռոզենկրացին: Քննարկվել են Հայաստան-Շվեյցարիա համագործակցությանը վերաբերող հարցեր: ...
2023 թ. Էկոնոմիկայի նախարարությունը 5 ծրագրի շրջանակում իրականացրել է 25 միջոցառում
Էկոնոմիկայի նախարարությունը 2023 թվականի 5 ծրագրի շրջանակում իրականացրել է 25 միջոցառում: Պլանավորվել էր 64 մլրդ 784 մլն դրամ, փաստացի ծախսվել է 62 մլրդ 722 մլնդ դրամ՝ ապահովելով 96 տոկոս կատարողական: Նախորդ տարվա համեմատ գումարն աճել է 15 տոկոսով: Այս մասին ասել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհանն...
Առաջիկայում կմեկնարկի «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագրի տեխնիկատնտեսական գնահատման աշխատանքների գործընթացը. Քրիստինե Ղալեչյան
2023 թվականին ՏԿԵՆ իրականացրել է 21 ծրագիր եւ 138 միջոցառում: Գումարը կազմել է գրեթե 270 մլրդ դրամ, տարեկան ճշտված պլանի նկատմամբ կատարողականը եղել է 98,2 տոկոս. այս մասին մայիսի 31-ին ասել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մ...
Հակոբ Արշակյանի ողջույնի խոսքը Հայաստանում Ազգային գերհամակարգչային կենտրոնի պաշտոնական բացման արարողությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը մասնակցել է Հայաստանում Ազգային գերհամակարգչային կենտրոնի պաշտոնական բացման արարողությանը, որը տեղի է ունեցել Ինժեներական քաղաքում: Միջոցառման ընթացքում ողջույնի խոսքով հանդես է եկել ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը: ԱԺ փոխնախագահը նախ անդրադարձել է ոլորտ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի հայտարարությունը Վճռաբեկ դատարանի դատավորի թափուր տեղի համար թեկնածուների առաջադրման մասին
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 166-րդ հոդվածի 3-րդ մասի եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 143-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` Բարձրագույն դատական խորհուրդը Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավորի թափուր տեղում...
Պետբյուջեի եկամուտները նախորդ տարում ավելացել են շուրջ 296 մլրդ դրամով կամ 15.4 տոկոսով, ինչում էական դերակատարություն ունի հարկային վարչարարությունը. Ռուստամ Բադասյան
Պետական եկամուտների կոմիտեն հաշվետու տարում իրականացրել է 1 ծրագիր եւ 11 միջոցառում. այս մասին ասել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն ԱԺ տնտեսական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների՝ մայիսի 31-ի համատեղ նիստում:  Քննարկվել է «ՀՀ 2023 թվականի պետակ...

Фракция НС “Гражданский договор” встретилась с министром иностранных дел А.Мирзояном
31 мая фракция НС "Гражданский договор" встретилась в парламенте с министром иностранных дел А.Мирзояном.Обсуждался мирный процесс Армения-Азербайджан.Состоялся обмен мнениями по региональным и международным развитиям....
31.05.2024
На совместном заседании комиссий обсуждался годовой отчет “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2023 г.”
В 2023 г. из госбюджета Министерству высокотехнологичной промышленности (МВТП) РА выделено 25,3 млрд драмов, фактическое исполнение которых составило 22 млрд драмов, или 87%. Об этом проинформировал руководитель структуры М.Айрапетян.Годовой отчет "Об исполнении Государственного бюджета РА на 2023 г...
Р.Рубинян принял посла Швейцарии в Армении
31 мая вице-спикер НС Р.Рубинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Швейцарской Конфедерации в нашей стране Лукаса Розенкраца.Обсуждены вопросы сотрудничества Армения-Швейцария....
Министерство экономики в 2023 г. в рамках 5 программ реализовало 25 мероприятий
“Министерство экономики в 2023 г. в рамках 5 программ реализовало 25 мероприятий. Намечалось  64 млрд 784 млн драмов, фактически израсходовано 62 млрд 722 млн, что обеспечило выполнение в 96%. По сравнению с предыдущим годом сумма увеличилась на 15%”, - отметил министр финансов РА В.Ованнисян.3...
К.Галечян: “Вскоре начнется процесс технико-экономической оценки программы “Перекресток мира”
“В 2023 году Министерство территориального управления и инфраструктур (МТУИ) реализовало 21 программу и 138 мероприятий. Сумма составила почти 270 млрд драмов, выполнение указанного годового плана - 98,2%”, - отметил министр финансов РА В.Ованнисян 31 мая на совместном заседании постоянных комиссий ...
Приветственное слово А.Аршакяна на официальной церемонии открытия Национального суперкомпьютерного центра в Армении
Вице-спикер НС А.Аршакян принял участие в официальной церемонии открытия Национального суперкомпьютерного центра в Армении, состоявшейся в “Инженерном городке”.В ходе мероприятия с приветственным словом выступил зампредседателя парламента А.Аршакян. Прежде всего коснувшись приоритетов государства в ...
Заявление Председателя НС о выдвижении кандидатур на вакантное место судьи Кассационного суда
В соответствии со ст.166.3 Конституции РА и ст.143.2 Конституционного закона "Регламент Национального Собрания" Высший судебный совет (ВСС) на вакантное место судьи судебного состава по расследованию коррупционных преступлений Антикоррупционной палаты Кассационного суда выдвинул кандидатуры А.Даниел...
Р.Бадасян: “Доходы госбюджета в прошлом году увеличились на 296 млрд драмов, или на 15,4%, в чем значительна роль налогового администрирования”
“Комитетом государственных доходов (КГД) в отчетном году реализована 1 программа и 11 мероприятий”, - отметил министр финансов РА В.Ованнисян 31 мая на совместном заседании постоянных комиссий НС по экономическим вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам.Обсужден годовой отчет “Об испол...