ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը հանդիպել է ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը մայիսի 31-ին Ազգային ժողովում հանդիպել է Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ:   Քննարկվել է Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացը:   Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային եւ միջազգային զարգացումների շուրջ: ...
31.05.2024
Հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվել է «ՀՀ 2023 թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվությունը
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությանը 2023 թվականին պետական բյուջեից հատկացվել է 25.3 մլրդ դրամ, որի փաստացի կատարողականը կազմել է 22 մլրդ դրամ կամ 87 տոկոս: Այս մասին ասել է կառույցի ղեկավար Մխիթար Հայրապետյանը: ԱԺ տնտեսական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտակա...
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Շվեյցարիայի դեսպանին
Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը մայիսի 31-ին ընդունել է մեր երկրում Շվեյցարիայի Համադաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լուկաս Ռոզենկրացին: Քննարկվել են Հայաստան-Շվեյցարիա համագործակցությանը վերաբերող հարցեր: ...
2023 թ. Էկոնոմիկայի նախարարությունը 5 ծրագրի շրջանակում իրականացրել է 25 միջոցառում
Էկոնոմիկայի նախարարությունը 2023 թվականի 5 ծրագրի շրջանակում իրականացրել է 25 միջոցառում: Պլանավորվել էր 64 մլրդ 784 մլն դրամ, փաստացի ծախսվել է 62 մլրդ 722 մլնդ դրամ՝ ապահովելով 96 տոկոս կատարողական: Նախորդ տարվա համեմատ գումարն աճել է 15 տոկոսով: Այս մասին ասել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհանն...
Առաջիկայում կմեկնարկի «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագրի տեխնիկատնտեսական գնահատման աշխատանքների գործընթացը. Քրիստինե Ղալեչյան
2023 թվականին ՏԿԵՆ իրականացրել է 21 ծրագիր եւ 138 միջոցառում: Գումարը կազմել է գրեթե 270 մլրդ դրամ, տարեկան ճշտված պլանի նկատմամբ կատարողականը եղել է 98,2 տոկոս. այս մասին մայիսի 31-ին ասել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մ...
Հակոբ Արշակյանի ողջույնի խոսքը Հայաստանում Ազգային գերհամակարգչային կենտրոնի պաշտոնական բացման արարողությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը մասնակցել է Հայաստանում Ազգային գերհամակարգչային կենտրոնի պաշտոնական բացման արարողությանը, որը տեղի է ունեցել Ինժեներական քաղաքում: Միջոցառման ընթացքում ողջույնի խոսքով հանդես է եկել ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը: ԱԺ փոխնախագահը նախ անդրադարձել է ոլորտ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի հայտարարությունը Վճռաբեկ դատարանի դատավորի թափուր տեղի համար թեկնածուների առաջադրման մասին
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 166-րդ հոդվածի 3-րդ մասի եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 143-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` Բարձրագույն դատական խորհուրդը Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավորի թափուր տեղում...
Պետբյուջեի եկամուտները նախորդ տարում ավելացել են շուրջ 296 մլրդ դրամով կամ 15.4 տոկոսով, ինչում էական դերակատարություն ունի հարկային վարչարարությունը. Ռուստամ Բադասյան
Պետական եկամուտների կոմիտեն հաշվետու տարում իրականացրել է 1 ծրագիր եւ 11 միջոցառում. այս մասին ասել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն ԱԺ տնտեսական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների՝ մայիսի 31-ի համատեղ նիստում:  Քննարկվել է «ՀՀ 2023 թվականի պետակ...

On May 31, the RA NA Civil Contract Faction met with the Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan in the National Assembly.The Armenia-Azerbaijan peace process was discussed.Ideas were exchanged on the regional and international developments....
31.05.2024
Annual report on Execution of RA State Budget for 2023 debated at joint sitting of committees
25.3bln AMD was allocated from the state budget in 2023 to the RA Ministry of High-Tech Industry, and the actual performance was 22bln AMD or 87%. The Head of the structure Mkhitar Hayrapetyan said this.At May 31 joint sitting of the NA Standing Committees on Economic Affairs and on Financial-Credit...
Ruben Rubinyan receives Ambassador of Switzerland to Armenia
On May 31, the Vice President of the National Assembly of Armenia Ruben Rubinyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Swiss Confederation Lukas Rosenkranz to our country.Issues regarding the Armenia-Switzerland cooperation were discussed....
In 2023 Ministry of Economy implements 25 measures in the framework of 5 programmes
In 2023, within the framework of 5 programmes the Ministry of Economy implemented 25 measures. 64bln 784mln AMD was planned, 62bln 722mln actually was spent, providing 96% performance. The sum of money has increased by 15% compared with the previous year. The RA Minister of Finance Vahe Hovhannisyan...
Kristine Ghalechyan: In near future, process of technical and economic assessment of Crossroads of Peace project will begin
In 2023, the Ministry of Territorial Administration and Infrastructure implemented 21 programmes and 138 measures. The amount was almost 270 billion AMD, the execution against the specified annual plan was 98.2%: The RA Minister of Finance Vahe Hovhannisyan said this at the joint sitting of the RA N...
Hakob Arshakyan’s welcome speech at official opening ceremony of Armenian National Supercomputing Center
The RA NA Vice President Hakob Arshakyan took part in the official opening ceremony of the Armenian National Supercomputing Center, which was held in the Engineering City.During the event the RA NA Vice President Hakob Arshakyan gave a welcome speech. First, the NA Vice President touched upon the pr...
RA NA President’s statement on nomination of candidates for vacancy of judge of Court of Cassation
In accordance with Article 166.3 of the Constitution of the Republic of Armenia and Article 143.2 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, the Supreme Judicial Council has nominated the candidacies of Armen Danielyan, Rubik Mkhitaryan and Manvel Shahverdyan for the ...
Rustam Badasyan: State budget revenues increased by 296 billion AMD or 15.4% last year, in which tax administration played a significant role
The State Revenue Committee (SRC) implemented 1 programme and 11 measures in the financial year: The RA Minister of Finance Vahe Hovhannisyan said this at the joint sitting of the NA Standing Committees on Economic Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs on May 31.The annual report on ...