Արման Եղոյանը հյուրընկալել է Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի երիտասարդ մասնագետների խորհրդարանական ծրագրի մասնակիցներին
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը մայիսի 29-ին հյուրընկալել է Ազգային ժողովրդավարության ինստիտուտի (NDI) երիտասարդ մասնագետների խորհրդարանական ծրագրի մասնակիցներին: Հանդիպումն ընթացել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով: Հանձնաժողովի նախագահը խոսել է Հայաստան-Եվրոպ...
29.05.2024
Սարգիս Խանդանյանն ընդունել է մեր երկրում Ֆինլանդիայի դեսպանին
Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը մայիսի 29-ին ընդունել է Հայաստանում Ֆինլանդիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կիրստի Նարինենին: Հանդիպմանը ներկա է եղել Ֆինլանդիայի ԱԳՆ ներկայացուցիչ Անի Մակելայնենը: Ողջունելով հյուրերին` Սարգիս Խանդանյանը կարեւորե...
Ունենք բավականին բարձր կատարողական` հաշվի առնելով նաեւ ընթացիկ տարում առկա մարտահրավերները. ՀՀ ՆԳ նախարարի տեղակալ
ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունն օրենքով սահմանված ունեցել է 10 ծրագիր եւ 35 միջոցառում, փաստացի իրականացվել է 10 ծրագիր եւ 38 միջոցառում: Նախարարության տարեկան պլանը կազմել է 93 մլրդ 183 մլն դրամ, այնուհետեւ ճշգրտվել է 95 մլրդ 739 մլն դրամ եւ փաստացի կատարվել է 94 մլրդ 167 մլն դրամ, որը կազմում է ...
2023 թ. մենք բարելավել ենք հարկային եկամուտները. հարկերը եւ տուրքերը կազմել են ՀՆԱ-ի 23,4 տոկոսը. Վահե Հովհաննիսյան
2023 թվականի հարկաբյուջետային քաղաքականության նպատակներն են եղել տնտեսական աճի ներուժի բարձրացումը, պարտքի կայունության ապահովումը, անվտանգային համակարգի ամրապնդումը եւ Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների կարիքների համապարփակ բավարարումը: Մենք 2023 թվականին ամբողջությամբ համապատասխ...
Բյուջետային քննարկումներ. ուղիղ հեռարձակում
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում բյուջետային քննարկումների ուղիղ հեռարձակումը:...
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Հայաստանում Բելգիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը մայիսի 29-ին ընդունել է Հայաստանում Բելգիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էրիկ Դե Մույնքին: Ողջունելով դեսպանին Ազգային ժողովում՝ Ռուբեն Ռուբինյանը դրական է գնահատել Հայաստան-Բելգիա զարգացող հարաբերությունները: Հյուրի խնդրանքով ԱԺ նախագահի տեղակալը...
2018 թ. հեղափոխությունից մինչ օրս Հայաստանի տնտեսությունն աճել է գրեթե 30 տոկոսով. ՀՀ վարչապետ
Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում մայիսի 29-ին մեկնարկել են «Հայաստանի Հանրապետության 2023 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումները: Նիստին ներկա են եղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, օրենսդիր եւ գործադիր ի...

А.Егоян принял участников парламентской программы молодых специалистов NDI
29 мая председатель Постоянной комиссии по вопросам европейской интеграции А.Егоян принял участников парламентской программы Института национальной демократии (NDI) для молодых специалистов.Встреча прошла в формате вопросов-ответов.Председатель комиссии представил Соглашение о всеобъемлющем и расшир...
29.05.2024
С.Ханданян принял посла Финляндии в нашей стране
29 мая председатель Постоянной комиссии по внешним связям С.Ханданян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Финляндии в Армении Кирсти Наринен.На встрече присутствовала представитель МИД Финляндии Ани Макелайнен.Приветствуя гостей, С.Ханданян подчеркнул важность развития отношений между парламент...
Замминистра ВД РА: “Имеем довольно высокие показатели с учетом вызовов текущего года”
“В Министерстве внутренних дел (МВД) РА было 10 программ и 35 мероприятий, определенных законом, фактически реализовано 10 программ и 38 мероприятий. Годовой план ведомства составлял 93 млрд 183 млн драмов, затем он был скорректирован до 95 млрд 739 млн драмов и фактическое выполнение 94 млрд 167 мл...
В.Ованнисян: “В 2023 г. мы улучшили налоговые доходы – налоги и пошлины составили 23,4% ВВП”
“Цели бюджетно-налоговой политики 2023 г. – повышение потенциала экономического роста, обеспечение долговой стабильности, укрепление системы безопасности и всестороннее удовлетворение нужд наших соотечественников, вынужденно перемещенных из Нагорного Карабаха. В 2023 г. мы полностью соблюдали бюджет...
Р.Рубинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Бельгия в Армении
29 мая вице-спикер НС Р.Рубинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Бельгия в Армении Эрика Де Муйнка.Приветствуя посла в НС, Р.Рубинян позитивно оценил развивающиеся связи Армения-Бельгия.По просьбе гостя зампредседателя парламента представил текущее состояние процесса нормализаци...
Премьер-министр РА: “После революции 2018 г. экономика Армении возросла почти на 30%”
29 мая на совместном заседании постоянных комиссий НС начались предварительные обсуждения годового отчета об исполнении Государственного бюджета РА на 2023 г.На заседании присутствовали Премьер-министр РА Н.Пашинян, Председатель НС А.Симонян, представители законодательной и исполнительной власти.Пре...