Նախաձեռնություն` միտված կիբեռհանցավորության դեմ պայքարի շրջանակում իրավապահ մարմինների համար արդյունավետ գործիքակազմի նախատեսմանը
Կառավարության հեղինակած նախաձեռնությունը միտված է կիբեռհանցավորության դեմ պայքարի շրջանակում իրավապահ մարմինների համար արդյունավետ գործիքակազմի նախատեսմանը. ասել է ՀՀ ներքին գործերի նախարարի տեղակալ Արփինե Սարգսյանը: Զեկուցողի խոսքով հատկապես վերջին տարիներին նկատվում է կիբեռհանցավորության տեմպերի ա...
13.06.2024
Տեղի կունենան խորհրդարանական ճեպազրույցները
ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի 2023 թ. գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը ներկայացվել է խորհրդարանի քննարկմանը
ՀՀ հաշվեքննիչ պալատը 2023 թվականին գործել է օրենսդրությամբ սահմանված կարգով հաստատված իր ծրագրի շրջանակում: Ծրագիրը բաղկացած է եղել 3 մասից: Իրականացվել է 40 հաշվեքննություն տասը պետական մարմիններում: Այս մասին ասել է Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Ատոմ Ջանջուղազյանը` հունիսի 13-ին ՀՀ ԱԺ հերթական նիստի ը...
Խորհրդարանին ներկայացվել է ՀՀ ԿԲ գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը
Ազգային ժողովը հունիսի 13-ի նիստում քննարկել է Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը: Մի քանի մասից բաղկացած հաղորդումը  մանրամասն ներկայացրել է ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը: Նրա տեղեկացմամբ 2023 թվականին ընթացող աշխարհաքաղաքական զարգացումների եւ...
Ռուբիկ Մխիթարյանն ընտրվել է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավորի թեկնածու
Բարձրագույն դատական խորհուրդը Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավորի թափուր տեղում առաջադրել էր Արմեն Դանիելյանի, Ռուբիկ Մխիթարյանի եւ Մանվել Շահվերդյանի թեկնածությունները: ՀՀ ԱԺ հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Բաբայանը, հունիսի 13-ի...
Ազգային ժողովը քննարկել է Վճռաբեկ դատարանի դատավորի թեկնածուի ընտրության հարցը
Ազգային ժողովը հունիսի 13-ի նիստում քննարկել է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի կոռուպցիոն հանցագործությունների քննության դատական կազմի դատավորի թեկնածուի ընտրության հարցը: Բարձրագույն դատական խորհուրդը վերոնշյալ թափուր տեղի համար առաջադրել է Արմեն Դանիելյանի, Ռուբիկ Մխիթարյանի եւ Մանվել Շահվե...
ՀՀ վարչապետի ելույթը 2023 թ. պետբյուջեի կատարողականի հաշվետվության քննարկման ընթացքում
2023 թվականի պետբյուջեի կատարողականի հաշվետվության վերաբերյալ եզրափակիչ ելույթով հունիսի 13-ի ԱԺ նիստում հանդես է եկել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Վարչապետը նախ անդրադարձել է նախորդ օրը Բաղրամյան պողոտայում տեղի ունեցած իրադարձություններին` արձանագրելով, որ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի եւ ՀՀ նախկին նախ...
Շարունակվել է ՀՀ 2023 թ. պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվության քննարկումը
Ազգային ժողովը հունիսի 13-ին շարունակել է 2023 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին հաշվետվության քննարկումը: Արտահերթ ելույթ ունենալով` ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը հայտնել է, որ նախարարությունը հաշվետու տարում իրականացրել է 20 բյուջետային ծրագիր` 233 մլրդ դրամ ծավալով: Կրթության ոլորտի համատեք...

Initiative aimed at designing effective toolset for law enforcement bodies in combatting cybercrime
The initiative authored by the Government is aimed at designing effective toolset for law enforcement bodies in combatting cybercrime: The RA Deputy Minister of Internal Affairs Arpine Sargsyan said.According to the rapporteur, increase of cybercrimes is noticed, and conditioned by that, a necessity...
13.06.2024
Annual Report on Activity of RA Audit Chamber of 2023 presented for debate of parliament
In 2023, the RA Audit Chamber worked within the framework of its programme approved by the established order of the legislation. The programme comprised of 3 parts. 40 audits were carried out in ten state bodies. The Chairman of the Audit Chamber Atom Janjughazyan said this, presenting the annual re...
Annual report on RA CB Activity presented to Parliament
At June 13 sitting, the National Assembly debated the annual report on the activity of the Central Bank (CB) of the Republic of Armenia. The CB Governor Martin Galstyan presented in detail the report comprised of several parts. According to his information, in the conditions of the ongoing geopoliti...
Rubik Mkhitaryan elected candidate for judge of Judicial Staff of Corruption Crime Investigation of Anti-Corruption Chamber of Court of Cassation
The Supreme Judicial Council nominated Armen Danielyan, Rubik Mkhitaryan and Manvel Shahverdyan for the vacancy of the judge of the Judicial Staff of the Corruption Crime Investigation of the Anti-Corruption Chamber of the Court of Cassation.At June 13 NA sitting, the Chairman of the RA NA Counting ...
Parliament debates issue of electing a candidate for judge of Court of Cassation
At the sitting of June 13, the National Assembly debated the issue of electing a candidate for the judge of the Judicial Staff of Corruption Crime Investigation of Anti-Corruption Chamber of Court of Cassation. The Supreme Judicial Council nominated Armen Danielyan, Rubik Mkhitaryan and Manvel Shahv...
RA Prime Minister’s speech during debate of 2023 state budget execution report
The Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan delivered the final speech on the 2023 state budget execution report at the NA sitting on June 13.The Prime Minister first referred to the events that took place the previous day in Baghramyan Avenue, noting that the participants of the m...
Debate of annual report on RA State Budget Execution for 2023 continued
On June 13, the National Assembly continued the debate of the report on Execution of State Budget for 2023. Giving an extraordinary speech the Minister of Education, Science, Culture and Sport Zhanna Andreasyan informed that the Ministry implemented 20 budgetary programmes in the reporting year in t...