Ծնվել է 1976թ. նոյեմբերի 21-ին Երեւանում:
1998թ. ավարտել Երեւանի Հրաչյա Աճառյանի անվան համալսարանի բանասիրության ֆակուլտետը: Հայոց լեզվի եւ գրականության ուսուցիչ:
1998-2006թթ. աշխատել է Եղիշե Չարենցի անվան թիվ 67 միջնակարգ  դպրոցի հայոց լեզվի եւ գրականության ուսուցիչ: 2010-2011թթ.՝ Երեւանի թիվ 13 հատուկ երաժշտական դպրոցի դաստիարակչական աշխատանքների կազմակերպիչ: 2012-2014թթ.՝ «ԷԽՈ» հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավապաշտպան հասարակական կազմակերպության փորձագետ (հասարակական հիմունքներով): 2015-2018թթ.՝ Երեւանի մտավոր թերզարգացում ունեցող երեխաների թիվ 11 հատուկ (օժանդակ) դպրոցի դաստիարակչական աշխատանքների մանկավարժ-կազմակերպիչ:
2021-2024թթ.՝  Երեւանի Կորյուն Նիկողոսյանի անվան մանկապատանեկան արվեստի կենտրոն ՀՈԱԿ-ի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
Հեղինակ է «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց բուհական ոլորտի բարելավումը որպես մասնագիտության միջոց (Motivation )» հետազոտության (2014թ.) եւ արցախյան ազատամարտին նվիրված «Ապարանամարտ» գրքի (2017թ.):
2017թ. հիմնադրել է «Նաիրի ՍԱՄ» ընկերությունը:
2024թ. օգոստոսի 15-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համապետական ընտրական ցուցակով:

Born November 21, 1976 in Yerevan.
1998 - Graduated from the Faculty of Philology of Hrachya Acharyan University of Yerevan. Teacher of Armenian language and literature.
1998 - 2006 - Teacher of Armenian language and literature at Yeghishe Charents general school #67.
2010 - 2011 - Organizer of educational activities of Special Musical School #13 in Yerevan.
2012 - 2014 - Expert of “ECHO," a non-governmental organization protecting the rights of persons with disabilities (on a public basis).
2015 - 2018 - Pedagogue-organizer of educational activities of special (auxiliary) School #11 for children with mental retardation in Yerevan.
2021 - 2024 - Temporary Acting Director of Yerevan Children and Youth Art Center Koryun Nikoghosyan, a Community Non-Profit Organization (CNPO).
2014 - Author of the study “Improving the University Field of Persons with Disabilities as a means of Profession (Motivation).”
2017 - The Book “Aparanamart” dedicated to the Artsakh liberation war.
2017 - Founded the “Nairi SAM” company. August 15, 2024 - Elected Member of the National Assembly from the national electoral list of the “Civil Contract” party.